Spanish Teaching, Our blog for teachers and students of Spanish

Home Page » Post

« Next Article: Spain and the World Cup
» Previous Article: My Trip to Toledo

Thursday, June 1, 2006 (read 928 times)
 

Moja przygoda w Salamance!!!

by Magdalena

¡HOLA¡ Mam na imię Magda i pochodzę z Bydgoszczy. Studiuję na UMK w Toruniu - właściwie to mój ostatni rok na uczelni i czas zdecydować co dalej… Tę decyzję postanowiłam podjąć w słonecznej Hiszpanii  i obecnie jestem w cudownej Salamance ćwicząc swój hiszpański w szkole don Quijote, zdobywając doświadczenia na całe życie… i z niektórymi z nich mam zamiar podzielić się z wami.

Salamanka to jedno z miast, w których don Quijote ma swoje szkoły - pozostałe znajdują się w Barcelonie, Madrycie, Granadzie, Walencji, Teneryfie, Sewilli, Marbelli, Maladze, Alicante, a także w Ameryce Pd. - Guanajuato ( Meksyk) i Cuzco ( Peru). Informacje na ich temat są również dostępne na stronie www.donquijote.org/mini/polish/index.asp. Ja wybrałam Salamankę gdyż przypomina mi bardzo Toruń - to także miasto typowo uniwersyteckie, pełne studentów ze wszystkich stron świata, małych klubów i pubów o wyjątkowym klimacie… wszystko jest tutaj w zasięgu ręki. Najłatwiej jest dolecieć do Madrytu, a następnie pociągiem bądź autobusem dojechać do Salamanki. Drugim miastem, które mogłabym polecić polskim studentom jest Barcelona. To miasto Gaudiego, sztuki współczesnej, najbardziej europejskie i nowoczesne miejsce w Hiszpanii, warte polecenia także ze względu na idealne połączenia lotnicze. Loty bezpośrednie odbywają się już z Katowic, Krakowa i Warszawy:

Jednak nie tylko z Barceloną, ale także z innymi miastami można znaleźć atrakcyjne połączenia lotnicze, np. Na www.pasazer.com, gdzie często można znaleźć interesujące oferty cenowe.

A dlaczego wybrałam akurat szkołę don Quijte ¿? Po pierwsze jest to największa szkoła języka hiszpańskiego na Płw. Iberyjskim, która w swojej ofercie ma dużo więcej niż tylko zwykłe lekcje. Każdego popołudnia mogę uczestniczyć w dodatkowych, darmowych zajęciach, tj. Nauce tańca, piosenek, w wykładach na temat kultury hiszpańskiej, raz w tygodniu jest możliwość obejrzenia filmu z klasyki hiszpańskiego kina… Po drugie, oprócz tradycyjnych kursów intensywnych lub superintensywnych można zdecydować się na kursy: hiszpański + gotowanie, hiszpański + nurkowanie, hiszpański + degustacja wina itd. Czyli w sposób oryginalny spędzić wakacje zgodnie ze swoimi zamiłowaniami. ;) Ponieważ juz sporo czasu uczę się języka Cervantesa postanowiłam wreszcie zdać egzamin państwowy D.E.L.E.. Don Quijote ma specjalne 2-, 3-, i 4-tygodniowe kursy przygotowujące do D.E.L.E.. W Hiszpanii można podejść do niego trzy razy do roku ( w maju, sierpniu i listopadzie ). I jeszcze jedna dobra informacja. Od 1 maja 2006 roku nareszcie możemy pracować na Płw. Iberyjskim¡

I tu także z pomocą przychodzi don Quijote - możemy wybrać dwa nowe programy hiszpański + praktyka w Madrycie bądź Barcelonie lub język hiszpański + praca na Costa del Sol, w okolicach Marbelli www.donquijote.org/english/courses.paidjobs.asp. Tak naprawdę, to tylko niektóre propozycje z oferty tej szkoły, myślę jednak, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tym bardziej, że nie potrzeba długiego urlopu by np.: zasmakować Barcelony ;) www.donquijote.org/english/barcelona.weekend.asp.

Acha, i jeszcze jedna ważna informacja¡¡ Decydując się na wyjazd do Hiszpanii pamiętajcie o ubezpieczeniu zdrowotnym, to bardzo ważne by zaopatrzyć się w tzw. Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - szczegółowe informacje znajdziecie na www.nfz.gov.pl/ue

Gorąco pozdrawiam ze słonecznje Salamanki…. I wkrótce postaram się napisać więcej¡


Keywords: students,spanish,diaries

Comments

1 » Anonymous (on Friday, July 13, 2007) said:

Witam.
Proponuje po dobre oferty lotów zajrzeć do http://www.tanieloty.biz bądź http://lotniczebilety.eu Tam znajdziesz oferty, które oferują tanie linie lotnicze. Dobre jest to że zawsze możesz porównać ceny :)

2 » Anonymous (on Friday, July 13, 2007) said:

Witam.
Proponuje po dobre oferty lotów zajrzeć do http://www.tanieloty.biz bądź http://lotniczebilety.eu Tam znajdziesz oferty, które oferują tanie linie lotnicze. Dobre jest to że zawsze możesz porównać ceny :)

« Next Article: Spain and the World Cup

» Previous Article: My Trip to Toledo